piątek, 10 lutego 2012

Dzielnicowy Dzień Bezpiecznego Internetu


W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy na Bemowie - Dzielnicowy Dzień Bezpiecznego Internetu dla szkół podstawowych. Jesteśmy dumne z p. Edytą, że mogłyśmy być organizatorkami uroczystości skierowanych do uczniów, nauczycieli i rodziców.

W środę (08.02.12) - w naszej szkole zebrali się reprezentanci sześciu bemowskich szkół podstawowych. Uczniowie razem ze swoimi nauczycielami wzięli udział w warsztatach o bezpiecznym internecie. Omawialiśmy zalety globalnej sieci, ale i zagrożenia wynikające z korzystania z niej. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że internet jest wspaniałym narzędziem, który wymaga od nas umiejętności unikania czyhających w nim niebezpieczeństw. Propagowaniu tej wiedzy w środowisku kolegów i koleżanek oraz rodziców ma służyć zawiązana podczas spotkania Koalicja na Rzecz Bezpiecznego Internetu uczniów szkół podstawowych – Bemowskie Sieciaki. Jej członkowie stali się ambasadorami bezpieczeństwa w sieci w swoich szkołach i będą promować rozważne korzystanie z sieci. Wspólnie opracowaliśmy „Bemowskie zasady bezpiecznego Internauty”, zawierające 10 praktycznych rad, pomagających unikać zagrożeń.
Przedstawiciele szkół obecni na spotkaniu otrzymali z rąk Zastępcy Burmistrza – pana Alberta Stomy i Naczelnik Wydziału Oświaty – pani Katarzyny Załuskiej – Schumacher – Certyfikaty poświadczające przystąpienie do koalicji.


Drugim etapem obchodów było szkolenie dla rodziców, które odbyło się we czwartek (09.02.12) – w Czytelni nr XVII Biblioteki Publicznej Dzielnicy Bemowo. Cieszymy się, że miałyśmy możliwość poprowadzić te warsztaty. Przy tej okazji spotkałyśmy wspaniałych rodziców i dziadków zainteresowanych zapewnieniem swoim pociechom bezpieczeństwa w internecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz