czwartek, 29 listopada 2012

Nowe książki :)

W naszej bibliotece pojawiło się sporo nowych, interesujących i długo wyczekiwanych książek.
Zachwyt u uczniów z klas młodszych, starszych, a nawet u niektórych nauczycieli (np. u mnie :) wywołała seria "Dziennik Cwaniaczka". Zabawne przygody pomysłowego Grega wywołają uśmiech na każdym obliczu! Lektura obowiązkowa!
Kinia i Dominika gorąco polecają "Dziennik cwaniaczka"
Piotrek i Franek nie mogą oderwać się od "Dziennika..."
Nową interesującą  książką jest taż "Kaktus na parapecie" - historia na wskroś współczesnego chłopca, który przez przypadek przenosi się do roku 1979! Jak sobie poradzi bez komórki, i-poda i innych unowocześnień w czasach PRL-u? Przeczytajcie!
Misia "Kaktusa na parapecie" przeczytała w jeden dzień.
 Doczekaliśmy się też nowych części niezwykle popularnej serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Biblioteka wzbogaciła się o "Tajemnicę galopu", "Tajemnicę kempingu" i "Tajemnicę miłości". Mamy już cały komplet!
Ola przeczytała już bardzo dużo książek z serii "Biuro Detektywistyczne..." - "Tajemnicę miłości" też :)

Jeżeli lubicie przygody - dużą frajdę zapewni Wam lektura nowej - w naszej bibliotece - serii "Kroniki Archeo". Młodzi bohaterowie - z Polski i Anglii - rozwiązują zagadki archeologiczne i kryminalne. Czyta się jednym tchem! W bibliotece dostępne są trzy tomy tej znakomitej sagi.
Mateusz gorąco poleca "Kroniki Archeo"
Jak żyją wasi rówieśnicy w Skandynawii? Czy mają takie same problemy? Dowiedzcie się czytając serię o Tsatsikim, jego niekonwencjonalnej Mamuśce i skomplikowanym życiorysie. Współczesna odpowiedź na "Dzieci z Bullerbyn".
Agata i Misia już znają Tsatsikiego. Ty też się z nim zaprzyjaźnij.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz