wtorek, 19 listopada 2013

Pasowanie na czytelnika uczniów klas I

Na ten dzień czekali wszyscy uczniowie klas I! Dzień pasowania na czytelnika! Chwila uroczysta i radosna dla wszystkich uczestników tego zdarzenia - dla uczniów, wychowawców i nauczycieli-bibliotekarzy. Krok w stronę kultury, sztuki i nauki. Od tego momentu dzieci mogą wypożyczać książki z biblioteki i korzystać z zasobów czytelni. To ogromna frajda! W końcu "biblioteka - to dobre miejsce dla człowieka" :) W tym roku mieliśmy przyjemność pasować na czytelników 100 uczniów klas pierwszych (1a, 1b, 1d - 14.11 i 1c - 15.11), którzy z entuzjazmem zaczęli korzystać z biblioteki. Uroczystość uświetnił występ uczniów klas drugich i trzecich, którzy pod kierunkiem p. Jolanty Lisowskiej i p. Kamili Witkowskiej - przygotowali interesujący program artystyczny. Pierwszoklasiści wysłuchali wierszyków i piosenki "Cała Polska czyta dzieciom" oraz odpowiedzieli na naprawdę trudne zagadki. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie karty czytelnika i wypożyczenie przez uczniów pierwszej lektury. Najmłodsi użytkownicy biblioteki na pewno na długo zapamiętają ten dzień!
Kochani, zapraszamy do biblioteki jak najczęściej!
Rozmawiamy jak należy zachowywać się w bibliotece.
Każda wypożyczona książka ma "kartkę przypominajkę".
Uczniowie klas 2 pamiętają swoją uroczystość przyjęcia w poczet czytelników - i chętnie przygotowali taką dla pierwszaków.
Natalka, Dominika i Nicole - powiedziały piękny wiersz.
Wspaniale się bawiliśmy, gdy dziewczyny z klasy 3 - śpiewały "Cała Polska czyta dzieciom". My też czytamy - i chcemy, żeby nam czytano!
Klasa 1b
Klasa 1a
Klasa 1d
Klasa 1c

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz