piątek, 16 maja 2014

Gala rozdania nagród w Warszawskim Konkursie Poetyckim "Złota Biedronka"

Czwartek - 15.05.14 r. był ważny dla laureatów IV edycji Warszawskiego Konkursu Poetyckiego Złota Biedronka. Wszyscy z radością przybyli wówczas do naszej szkoły na galę rozdania nagród. Sala gimnastyczna pięknie udekorowana przez p. Izę Wolską -  przenosiła nas w iście anielski klimat i przypominała, że w tym roku młodych warszawskich artystów, biorących udział w konkursie inspirował temat "anioł dobroci".
Podczas trwania gali - mogliśmy obcować nie tylko z twórczością młodych poetów, ale i pięknymi piosenkami i wierszami wykonywanymi przez naszych szkolnych artystów, których występy wywołały zachwyt wszystkich obecnych. Bardzo nam miło, że laureaci dopisali i przybyli razem ze swoimi opiekunami, by dzielić z nami  te piękne chwile. Wszyscy nagrodzeni otrzymali ciekawe książki i  dyplomy, a laureatki dwóch pierwszych miejsc także wspaniałe statuetki. Każdy gość wyszedł z pamiątkową przypinką. Mamy nadzieję, że chwila ta na długo zapadnie wszystkim w pamięć.
Dla mnie była ona wyjątkowa, bo od kilku miesięcy konkurs ten zaprzątał mój umysł i warunkował wiele działań. Zbierałam wiersze, przygotowywałam zestawy dla członków jury, brałam udział w pracach Komisji Oceniającej, zbierałam i opracowywałam wyniki, miałam też przyjemność przygotowania dla laureatów - zaproszeń, dyplomów, wybrania książek i znaczków. Czwartkowa uroczystość była ukoronowaniem wielomiesięcznych starań. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy ją uprzyjemnili. 
Dziękujemy wszystkim młodym poetom za udział w IV edycji Warszawskiego Konkursu Poetyckiego Złota Biedronka. Cieszymy się, że tak wiele osób zechciało podzielić się z nami swoimi poetyckimi przemyśleniami o „Aniele Dobroci”. W tym roku szczególnie dużo wierszy otrzymaliśmy od uczniów klas IV – VI. Wybór tych najpiękniejszych był wyjątkowo trudny, gdyż ich liczba (prawie 120) i kunszt artystyczny, przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.
Zapraszamy do oglądania zdjęć z gali: https://plus.google.com/u/0/photos/116506801301611791370/albums/6013648015333295857
Marta pięknie zaśpiewała, a Lenka i Marysia zatańczyły.
Nagrody laureatom wręczała p. dyrektor - Agata Krawiec, p. Marzena Cybulska, która prowadziła galę oraz p. Katarzyna Olejnik - przewodnicząca Rady Rodziców.
Goście byli urzeczeni naszymi szkolnymi recytatorami - Niną,...
Mateuszem, ...
Julią - naszą najmłodszą recytatorką
oraz Hanią, która wprowadziła nas w wakacyjny nastrój.
Zwyciężczynie I miejsca w kategorii klas IV - VI...
i I-III oprócz nagród książkowych otrzymały pamiątkowe statuetki.
Kamila zachwyciła widownię przepięknym wykonaniem piosenki "Halleluja"...
a Julka  zauroczyła gości piosenką "Gdy mi ciebie zabraknie".
Pośród wyróżnionych uczniów klas IV - VI znalazła się uczennica naszej szkoły - Julia Sulej. Juleczko, gratulujemy!
Iga - dwukrotna laureatka Warszawskiej Syrenki pytała nas "Czemu?" w wierszu Jerzego Bielunasa.
Uczniowie nagrodzeni II i III miejscem w kategorii klas IV-VI
Jaś zabawnym monologiem  Mikołaja Grabowskiego "Poli się!" rozbawił publikę.
Oficjalną część gali zakończyły Ania i Ola, które zaśpiewały piosenkę młodego twórcy. Potem wszyscy laureaci, opiekunowie oraz goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek do biblioteki.
Bardzo dziękuję wszystkim (nie tylko osobom na zdjęciu), które uczyniły ten dzień wyjątkowym.
Bardzo cieszy nas, że w pracach Jury uczestniczył p. Juliusz Erazm Bolek – poeta, prozaik, felietonista, autor utworów scenicznych, założyciel niezależnego czasopisma artystycznego „Enigma”, twórca Festiwalu Poetyckiego – Wiersz Tysiąca Nocy, laureat wielu nagród, o którym więcej można przeczytać m.in. tutaj http://www.literaci.eu/index.php/czytelnia/234-juliusz-erazm-bolek.html?layout=default i tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Juliusz_Erazm_Bolek
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE - JUŻ ZA NIECAŁY ROK!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz