poniedziałek, 13 października 2014

Znakomity "Galop' 44" i jego autorka w naszej bibliotece!

W piątek -10.10 - uczniowie klas VI mieli przyjemność spotkać się na spotkaniu autorskim z p. Moniką Kowaleczko - Szumowską. Autorka, która ponad trzy lata temu opowiadała obecnym szóstoklasistom o "Gupikowie", teraz zaprezentowała swoją najnowszą, znakomitą powieść "Galop' 44"
Ta wspaniała książka przenosi czytelnika w czasy Powstania Warszawskiego. Świetnie napisana zachwyca wartką akcją, interesującą fabułą i wiarygodnością historyczną. Zapewnia czytającym rozrywkę na wysokim poziomie i dużą porcję wiedzy.
Pani Monika podczas spotkania zachwyciła nas interesującymi opowieściami o Powstańcach Warszawskich, nie tylko o tych, którzy stali się dla niej inspiracją. Zaprezentowała nam też wzruszające fragmenty wywiadów z ludźmi, którzy podczas Powstania byli kilkunastoletnimi dziećmi. Nawet największemu twardzielowi zakręciła się łezka w oku, gdy 80-letni obecnie Jerzy (podczas Powstania będący 10-letnim Jureczkiem) opowiadał o tragicznej śmierci swojego przyjaciela. 
Spotkanie było wzruszające, ale nie przygnębiające. Pani Monika opowiadane historie okraszała ciekawostkami i zabawnymi anegdotkami.
Po spotkaniu wszyscy chętni mogli poprosić o autograf i / lub kupić książkę.
Spotkanie było wspaniałe i bardzo za nie dziękujemy!
Już niebawem "Galop'44" będzie też można wypożyczyć z naszej szkolnej biblioteki.

Wy też możecie przyczynić się do tego, by "Galop'44" dotarł do jeszcze szerszego grona odbiorców i zdobył prestiżową nagrodę. Zagłosujcie na nią w konkursie "Książka na jasień" organizowanym przez portal granice.pl. Możecie to zrobić tutaj: http://www.ksiazkanajesien.pl/polecamy,622e6892131
Pani Monika zaczęła spotkanie od przepytania nas z warszawskiej gwary powstańczej. Niestety nie wiedzieliśmy zbyt wiele, ale to na pewno się zmieni po lekturze książki!
Wszyscy z zainteresowaniem wsłuchiwali się w powstańcze historie.
Jedni nie mogli w nie uwierzyć, a inni (np. Grzesio) byli zachwyceni, że mogą uczestniczyć w takim spotkaniu.
Autorka opowiadała nam interesujące anegdotki o osobach biorących udział w Powstaniu, które zostały drugoplanowymi postaciami w "Galopie'44" np. o "Zielińskim" i jego żonie Zofii.
Spotkanie było poruszające, ale nie przygnębiające. Skłaniające do refleksji, kształcące, ale też relaksujące. Po prostu niezwykłe!
Po spotkaniu wiele osób prosiło o autograf lub / i kupowało książkę.
Pani Monika gościła już u nas kolejny raz i zawsze - tak, jak i w tym roku, uświetniała nasze szkolne obchody Października - Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. 
Nasz postulat: "Galop' 44" - Najlepszą Książką na Jesień "Z historią w tle"! Zagłosuj na stronie: http://www.ksiazkanajesien.pl/polecamy,622e6892131
Więcej zdjęć ze spotkania możesz zobaczyć tutaj: https://plus.google.com/u/0/photos/116506801301611791370/albums/6068547743837017185

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz