piątek, 27 września 2013

Nowości książkowe

Początek roku szkolnego zaowocował zakupem kilkunastu pięknych nowych książek.
Zachęcamy Was do zapoznania się z "Zosią z ulicy Kociej" - bohaterką znakomitej serii książek Agnieszki Tyszki. Sympatyczna Zosia - uczennica szkoły podstawowej -  jej rezolutna siostrzyczka Mania, zwariowana i twórcza ciotka - Malina oraz reszta miłej rodzinki - umilą Wam ponure jesienne wieczory i wywołają na Waszych twarzach - szeroki uśmiech! Zapraszamy do lektury!
Na pewno z radością sięgniecie też po kontynuacje Waszych ulubionych serii. 
Bohaterowie kolejnej części "Kronik Archeo" - będą chcieli odnaleźć "Zaginiony klucz do Asgardu". Czy im się to uda? Jakie spotkają ich przygody? Przekonajcie się czytając książkę!
Co nowego słychać u Tsatsikiego? Czy odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Czy polubi swoją malutką siostrzyczkę? Przeczytajcie w piątej części przygód szwedzkiego nastolatka zatytułowanej - "Tsatsiki i Retzina".
Co robił smok Pompon - zanim poznał swoją żonę Pepsikolę? Jak spędzał czas? Jakie figle płatał rodzinie Fisiów? Wszystko to w książce "Pompon na wakacjach" Joanny Olech.
Dlaczego Dunia - bohaterka książki "Moje szczęśliwe życie" - czuje się nieszczęśliwa? Kto może ją rozweselić? Kiedy powie - "Moje serce skacze z radości"? Przeczytajcie!
Kto z Was chciałby mieć psa? A kto już ma? Widzę las rąk! A czy zastanawialiście się kiedyś co o Was myśli Wasz pupil? O przygodach (i przemyśleniach) pewnego szczeniaka,a potem pieska rasy Alaskan Malamut przeczytacie w "Pamiętniku grzecznego psa" i "Nowych przygodach grzecznego psa" Katarzyny Terechowicz i Wojciecha Cesarza.
Czy wyjazd do wujka, ciotki i kuzynów na wieś może być dla 12-latka wstępem do przygody życia? Dowiecie się tego czytając "Przygody Filipka". A książka "Uszy do góry" pokaże Wam, że nawet po strasznym wypadku - można cieszyć się życiem.
Na pewno z radością przeczytacie o dalszych przygodach "Asów z naszej klasy". Sympatyczni koledzy przeżyją je w drugiej klasie i na Zielonej Szkole.
Najmłodszych czytelników zachęcamy do zapoznania się z serią "Czytam sobie", w ramach, której znakomici autorzy literatury dziecięcej - przygotowali dla Was książki na trzech poziomach umiejętności czytania:
Poziom 1 - Składam słowa (150-200 wyrazów w tekście, krótkie zdania, 23 podstawowe głoski w tekście czytanym, ćwiczenie głoskowania).
Poziom 2 - Składam zdania (800-900 wyrazów w tekście, dłuższe zdania, także złożone; elementy dialogu, 23 podstawowe głoski oraz "h", ćwiczenie sylabizowania.  
 Poziom 3 - Połykam strony (2500-2800 wyrazów w tekście, użyte wszystkie głoski, dłuższe i bardziej złożone zdania, alfabetyczny słownik trudnych wyrazów)
 
ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI!!!!!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz