poniedziałek, 7 października 2013

"Gupikowo" w naszej bibliotece :)

Nie wyobrażamy już sobie Października - Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych - bez spotkania z p. Moniką Kowaleczko - Szumowską i jej "Gupikowem". Pani Monika odwiedziła naszą szkołę już po raz trzeci - i kolejny raz spotkała się z klasą trzecią (dzięki temu "Gupikowo zyskało już rzeszę czytelników w conajmniej trzech rocznikach :). Zdradzę Wam jednak sekret, że za każdym razem takie spotkanie wygląda inaczej i nawet osoba, która byłaby na nim trzeci raz (a tylko p. Agnieszka i p. Basia miały tę przyjemność) usłyszałaby coś ciekawego.
Pani Monika, opowiadała Wam o tym, jak wygląda proces twórczy, skąd czerpie inspirację i przekonywała, że najwięcej możemy osiągnąć, gdy działamy razem. Z wielki zainteresowaniem prześledziliśmy też etapy powstawania książki - od rękopisu - po druk i możliwość zakupu w księgarni. Chętni mogli nabyć "Gupikowo", a wszyscy otrzymać od Pani Pisarki - autograf. Pani Monika zachęciła też nas do głosowania na swoją ulubioną postać z książki i odwiedzanie strony internetowej ->http://www.gupikowo.pl/. Zdradziła również nad jakimi książkami obecnie pracuje. Wszyscy nie możemy się ich już doczekać!
Spotkanie z Panią Moniką było wspaniałe i z radością oczekujemy kolejnych! Bo taka książka i taka Osobowość Autorki, po prostu nie może się znudzić!
Chwilę porozmawialiśmy o gupikach i o tym, jak rodzi się pomysł na książkę.
Pani Monika pokazała też jak wygląda rękopis
I kolejne etapy powstawania książki
Klasa 3a bardzo przywiązała się do Autorki
Chętnie odpowiadaliście na pytania
Każdy, kto chciał - mógł otrzymać autograf.
Niektórzy od razu zabrali się do czytania
Więcej zdjęć możecie obejrzeć tutaj ->https://plus.google.com/u/0/photos/116506801301611791370/albums/5931911020208890001

Pani Monika - też napisała o nas na swoim blogu:
"To jest absolutny rekord! Gupikowo odwiedziło Szkołę Podstawową nr 306 na ulicy Tkaczy w Warszawie po raz trzeci. Co rok pani Agnieszka i pani Basia zapraszają Gupikowo na obchody Święta Bibliotek. A Gupikowo zawsze z radością przyjeżdża. I świętujemy, czytając fragmenty ksiązki, rozmawiając o książce i jej bohaterach a także osobach, które zainspirowały postaci z Gupikowa. Bo wielką tajemnicą Gupikowa jest to, że jest praw.... Tę tajemnicę zna każdy czytelnik, który był na spotkaniu. Rozmawiamy też o pracy autora, o tym jak ważny dla autora jest czytelnik a dla czytelnika autor! Pamiętajcie, że bez siebie nie możemy żyć! Ja bardzo liczę na to, że Wy czytacie. Inaczej po co mam się męczyć i pisać drugą część Gupikowa albo inne nowe książki? Pozdrawiam i do zobaczenia za rok. Dziękuję za spotkanie!"
Odwiedź stronę "Gupikowa" i zagłosuj na swojego ulubionego bohatera:  http://www.gupikowo.pl/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz