czwartek, 31 października 2013

Świetne spotkanie z p. Lilianą Fabisińską

Uroczyste obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zakończyliśmy spotkaniem z pisarką - p. Lilianą Fabisińską, autorką znakomitej serii książek dla nastolatek "Bezesennik" oraz powieści - "Amor z ulicy Rozkosznej", wyróżnionej w  konkursie "Uwierz w siłę wyobraźni - szukamy polskiego Harry'ego Pottera".
Na spotkanie zaproszeni zostali uczniowie klas VI, którzy z zachwytem wsłuchiwali się w to, co mówiła Autorka. Pani Liliana okazała się być znakomitą gawędziarką, interesującą Osobowością i wymarzonym gościem! Ze swadą opowiadała nam, skąd czerpie inspiracje, jak zasłyszane zdanie może zamienić się w powieść i przekonała nas, by pisać - listy, pamiętniki i... powieści . Pisarka pokazała (i przeczytała!) nam swoją pierwszą książkę napisaną w wieku 6 lat i zachęciła, by tworzyć. Dowcipnie opisywała pracę dziennikarki, rożne aspekty życia pisarza  i wynikające z tego anegdoty. Wszyscy byliśmy zachwyceni Autorką i już czekamy na kolejne spotkania! 
Pani Liliano, zapraszamy jak najczęściej!
Od wtorku w bibliotece do wypożyczenia będą wszystkie części "Bezsennika" i "Amor z ulicy Rozkosznej".
Zapraszam!
Pani Liliana - bardzo dowcipnie opowiadała nam o tym, jak wygląda życie pisarza.
Pierwsza napisana przez p. Lilianę książka to "Noc w piórku", która powstała po lekturze "Plastusiowego pamiętnika" ma niecałe 1,5 cm i jest skrupulatnie przechowywana przez Mamę Pisarki. My mogliśmy ją zobaczyć!
Wszyscy uważnie słuchaliśmy Autorki.

Pani Agnieszka była bardzo rozbawiona anegdotami p. Liliany.
Wszyscy chętni mogli otrzymać autograf...
i kupić książkę.
 Więcej zdjęć możesz obejrzeć tutaj: https://plus.google.com/u/0/photos/116506801301611791370/albums/5940902335604731601

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz